HAKKIMIZDA

 • Şubemiz 2007 yılı Ocak ayından itibaren Gebze İlçesi, Beylikbağı Mahallesi Beylikbağı parkı içerisinde bulunan eski isu binasının içerisinde hizmetlerine başlamıştır. 
 • Aynı yıl park içinde gerçekleştirilen park düzenleme çalışmaları sonrasında bina yıkıldığından Kirazpınar Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi üzerinde eski çöp yolu olarak bilinen alanda bulunan eski İzaydaş binasına taşınmıştır.
 • Ancak, söz konusu binanın özellikle servis araçları için zor ulaşılabilir bir noktada olduğundan dolayı daha kaliteli hizmet verilmesi amacıyla Adem Yavuz Mahallesi Şehit Alaattin Şahbaz parkı içerisinde bulunan eskiden polis karakolu olarak kullanılan (Şu anda K.B.B. Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün trafik tabela montaj ekibinin bulunduğu) prefabrike binaya taşınmıştır.
 • Söz konusu bina her ne kadar servis araçları için ideal bir noktada olsa da merkezi bir nokta da bulunmaması nedeniyle diğer hizmet kalemlerinde yetersiz kaldığı görülmüştür. 
 • Tatlıkuyu Mahallesi Körfez Caddesi üzerinde bulunan Büyükşehir Gebze Hizmet Binası'nın Gebze Belediye Başkanlığı bitişiğine (Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi) taşınmasıyla tüm birimler bir araya toplanmıştır. 
 • Gebze Belediye Başkanlığı ile İşkur Gebze Hizmet Merkezi arasında bulunan ve eskiden hastane (Sümeyye Hatun Kadın ve Doğum Hastanesi) olarak kullanılan 8 katlı binada gerçekleştirilen güçlendirme çalışmaları sonrasında şubemiz bu binanın 4. katına taşınmış olup, 2013 yılı Ekim ayından itibaren hizmet sunmaya başlamıştır.

Şubemizde verilen hizmetler:

 1. Servis Araçlarına (41 P, 34 ve 54 plaka) güzergâh izin belgesi verilmesi. (UKOME MÜDÜRLÜĞÜ)
 2. Denetim Faaliyetleri (Toplu Taşıma, Servis Aracı ve Ticari Taksi) (DENETİM ŞEFLİĞİ)
 3. Toplu Taşıma Durakları tespit, montaj, bakım/onarım faaliyetleri (YOLCU HİZMETLERİ ŞEFLİĞİ)
 4. Vatandaş talep ve şikayetlerinin değerlendirilmesi (ÇÖZÜM MASASI)
 5. Sürücü Eğitim Programı (YOLCU HİZMETLERİ ŞEFLİĞİ)
 6. Toplu Taşıma Hat Yapılandırması (İŞLETME ŞEFLİĞİ)
 7. Toplu Taşıma, Ticari Taksi ve Servis Araçları yıllık bandrollerinin yapıştırılması (UKOME MÜDÜRLÜĞÜ)
 8. Kurum ve vatandaş başvurularının değerlendirilip cevaplandırılması (İŞLETME ŞEFLİĞİ)
 9. Toplu taşıma ile ilgili kurum ve vatandaşlarla yapılan görüşmeler (İŞLETME ŞEFLİĞİ)
 10. Büyükşehir Belediye Başkanının rutin kurum ve vatandaş ziyaretlerine aktif katılım (İŞLETME ŞEFLİĞİ)
 11. Toplu taşıma çalışma saatlerinin TTYS (Toplu Taşıma Yönetim Sistemi)'ye girilmesi
 12. Yeni oluşturulan veya güzergâhı değişen toplu taşıma hatlarının güzergah çizgilerinin ve duraklarının güncellenmesi. (İŞLETME ŞEFLİĞİ)
 13. Toplu taşıma araçlarıyla ilgili seferlerine riayet etmeme, güzergah terki, vb. konularda yapılan şikayetlerin Toplu Taşıma Kontrol Merkezi Aracılığıyla takip edilmesi (YOLCU HİZMETLERİ ŞEFLİĞİ)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı